Eesti Kanal saatekava 20.05.2024 - 26.05.2024

Esmaspäev 20.05.2024

06:00 Eesti Vabariigi hümn. Eesti Vabariigi hümn.
06:02 Peiar*. Filmi aluseks on Mait Agu seatud folkšõu "Laulab ja tantsib ansambel Peiar". Solistid Uno Loop ning õed Ele ja Kaja Kõlar. Režissöör-operaator Kristjan Svirgsden.
06:30 Ment, E12*. Tragikoomiline sari ühest tavalisest patrullpolitseinikust, kellel veab viltu nii tööl kui kodus.
07:20 Saladused, E54*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
07:45 Reisihitt, E1: Üllar Jörberg*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
08:15 11 000 aastat hiljem, E4: Selge vaatega*. Alustava Eesti riigi üheks esimeseks katsumuseks oli selgitada, millist hinda vääris Ruhnu hülgeküttidelt riigile ostetud rasv. Osta tuli, sest muidu oleks ruhnlased hülgerasva müünud lätlastele ja koos rasvaga oleks Lätile läinud ka Ruhnu ise...
09:05 Pilvede all, E68*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
10:00 Elu veinimõisas, E10*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
10:45 Faktuaalne Kaamera, E4*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
11:15 Estraaditähestik, E16: Sulev Nõmmik*. Saade salvestati 1986. aasta augustikuus vabaõhukontserdil Saaremaal Pagila rannas ja Sulev Nõmmiku suvekodus. Saatejuht Urmas Ott, režissöör Toomas Lasmann.
12:20 Klaver põõsas, E10*. Meelelahutuslik muusikasaade; stuudios olev žürii hindab nelja pala, millest üks on üllatuslaul; saatejuht Marko Reikop.
12:50 Saladused, E54*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
13:20 Reisihitt, E1: Üllar Jörberg*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
13:45 Rännud Kersnaga, E8: Tansaania 1*. Kui enamus turiste suundub Tansaaniasse safarile, siis Vahur Kersna ja režissöör Andres Lepasar sukeldusid džunglisse bušmanitega jahile, maitsesid märjukest salaviskivabrikus ning veetsid päeva mitmenaisepidajast külanõia praksist jälgides.
14:15 11 000 aastat hiljem, E4: Selge vaatega*. Alustava Eesti riigi üheks esimeseks katsumuseks oli selgitada, millist hinda vääris Ruhnu hülgeküttidelt riigile ostetud rasv. Osta tuli, sest muidu oleks ruhnlased hülgerasva müünud lätlastele ja koos rasvaga oleks Lätile läinud ka Ruhnu ise...
15:05 Koit ja Hämarik. Varietees ja varieteest. Telefilmis esinevad hinnatud kohvik-varietee Tallinn, kabaree Tallinn ja varietee Olümpia tantsurühmad ning solist Ülle Toming. Tantsupedagoog Inge Põder õpetab kankaani esitama. Stsenarist-režissöör Heini Drui, operaator Edvard Oja.
15:50 Saladused, E55. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
16:15 Reisihitt, E2: Ines. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
16:45 Elu veinimõisas, E11. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
17:35 Talviku tund, E5: Külalised: Priit Saksing, Vahur Kraft, Arnold Green. Mati Talviku autorisaade.
18:45 Faktuaalne Kaamera, E5. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
19:15 Klaver põõsas, E11. Meelelahutuslik muusikasaade; stuudios olev žürii hindab nelja pala, millest üks on üllatuslaul; saatejuht Marko Reikop.
19:45 11 000 aastat hiljem, E5: Nagu orkester. Eesti parlament sai endale väärika parlamendihoone 1920. aastate algul, mis oli omal ajal moodne, ajastutäpne, suursugune ja õiges kohas. Ka täna rõhutab see maja, kui tähtis on enesest lugu pidada, hoides meeles rahva poolt antud mandaati...
20:40 Pilvede all, E69. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
21:35 Estraaditähestik, E17: Uno Naissoo. Saates meenutavad heliloojat tema kunagised kolleegid, kellega teda sidus aastatepikkune koostöö - Els Himma, Heljo Roomere, Uno Loop, Heldur Karmo, Kalju Terasmaa ja Tõnu Naissoo. Saatejuht Urmas Ott, režissöör Toomas Lasmann.
22:45 Rännud Kersnaga, E25: Tansaania 2. Kui enamus turiste suundub Tansaaniasse safarile, siis Vahur Kersna koos režissöör Andres Lepasarega sukeldus džunglisse bušmanitega jahile, maitses märjukest salaviskivabrikus ja veetis päeva mitmenaisepidajast külanõia praksist jälgides.
23:45 Talviku tund, E5: Külalised: Priit Saksing, Vahur Kraft, Arnold Green*. Mati Talviku autorisaade.
00:50 Elmar TV. Raadiost Elmar tuttav Eesti muusika kullafond ja ka värsked kodumaised hitid hoiavad Eesti Kanalis öösiti tuju üleval. Nostalgitse või laula kaasa, kodumaiste muusikavideote paremik on eetris!

Teisipäev 21.05.2024

06:00 Eesti Vabariigi hümn. Eesti Vabariigi hümn.
06:02 Koit ja Hämarik*. Varietees ja varieteest. Telefilmis esinevad hinnatud kohvik-varietee Tallinn, kabaree Tallinn ja varietee Olümpia tantsurühmad ning solist Ülle Toming. Tantsupedagoog Inge Põder õpetab kankaani esitama. Stsenarist-režissöör Heini Drui, operaator Edvard Oja.
06:40 Talviku tund, E5: Külalised: Priit Saksing, Vahur Kraft, Arnold Green*. Mati Talviku autorisaade.
07:50 Saladused, E55*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
08:15 Reisihitt, E2: Ines*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
08:45 11 000 aastat hiljem, E5: Nagu orkester*. Eesti parlament sai endale väärika parlamendihoone 1920. aastate algul, mis oli omal ajal moodne, ajastutäpne, suursugune ja õiges kohas. Ka täna rõhutab see maja, kui tähtis on enesest lugu pidada, hoides meeles rahva poolt antud mandaati...
09:35 Pilvede all, E69*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
10:25 Elu veinimõisas, E11*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
11:15 Faktuaalne Kaamera, E5*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
11:45 Estraaditähestik, E17: Uno Naissoo*. Saates meenutavad heliloojat tema kunagised kolleegid, kellega teda sidus aastatepikkune koostöö - Els Himma, Heljo Roomere, Uno Loop, Heldur Karmo, Kalju Terasmaa ja Tõnu Naissoo. Saatejuht Urmas Ott, režissöör Toomas Lasmann.
12:50 Klaver põõsas, E11*. Meelelahutuslik muusikasaade; stuudios olev žürii hindab nelja pala, millest üks on üllatuslaul; saatejuht Marko Reikop.
13:15 Saladused, E55*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
13:45 Reisihitt, E2: Ines*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
14:10 Rännud Kersnaga, E25: Tansaania 2*. Kui enamus turiste suundub Tansaaniasse safarile, siis Vahur Kersna koos režissöör Andres Lepasarega sukeldus džunglisse bušmanitega jahile, maitses märjukest salaviskivabrikus ja veetis päeva mitmenaisepidajast külanõia praksist jälgides.
15:05 11 000 aastat hiljem, E5: Nagu orkester*. Eesti parlament sai endale väärika parlamendihoone 1920. aastate algul, mis oli omal ajal moodne, ajastutäpne, suursugune ja õiges kohas. Ka täna rõhutab see maja, kui tähtis on enesest lugu pidada, hoides meeles rahva poolt antud mandaati...
16:00 Kaks ansamblit. Esinevad ansamblid "Ruja" ja "Apelsin". Režissöör Toomas Lepp.
16:30 Saladused, E56. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
17:00 Reisihitt, E3: Getter Jaani. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
17:25 Elu veinimõisas, E12. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
18:20 Talviku tund, E7: Külaline peaminister Mart Siimann. Mati Talviku autorisaade.
19:30 Faktuaalne Kaamera, E6. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
20:00 Klaver põõsas, E12. Meelelahutuslik muusikasaade; stuudios olev žürii hindab nelja pala, millest üks on üllatuslaul; saatejuht Marko Reikop.
20:30 11 000 aastat hiljem, E6: Otsus on lõplik. Õigust on mõistetud tuhandeid aastaid - ka siin, Eestis. Meie praegune õigussüsteem on kirju muster, milles vilksatab ka väga iidseid põhimõtteid. Et siinsel pinnal valitses korraga mitu võimu, on kehtinud õiguski olnud erinev rikaste ülikute ja õigusteta talupoegade tarvis...
21:25 Pilvede all, E70. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
22:20 Estraaditähestik, E18: Vello Orumets. Sel päeval, kui Vello Orumets saabus oma järjekordsele kontserdile, seekord Keila kultuurimajja, et samas salvestada ka saade, oli tal seljataga 26 aasta pikkune lavaaeg. Estraadiaastatest ja elust üldse ta saates räägibki. Režissöör Maire Radsin, saatejuht Urmas Ott.
23:30 Rännud Kersnaga, E7: Kilimandžaaro. Koos režissöör Andres Lepasare ja Kärt Anveltiga kuulus ETV võttegrupp nende 37 eestlase hulka, kes püstitasid uue maailmarekordi – - teadaolevalt pole kunagi nii palju ühe rahvuse esindajaid jõudnud korraga maailma kõrgeima vulkaani tippu.
00:25 Elmar TV. Raadiost Elmar tuttav Eesti muusika kullafond ja ka värsked kodumaised hitid hoiavad Eesti Kanalis öösiti tuju üleval. Nostalgitse või laula kaasa, kodumaiste muusikavideote paremik on eetris!

Kolmapäev 22.05.2024

06:00 Eesti Vabariigi hümn. Eesti Vabariigi hümn.
06:02 Kaks ansamblit*. Esinevad ansamblid "Ruja" ja "Apelsin". Režissöör Toomas Lepp.
06:35 Talviku tund, E7: Külaline peaminister Mart Siimann*. Mati Talviku autorisaade.
07:40 Saladused, E56*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
08:05 Reisihitt, E3: Getter Jaani*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
08:30 11 000 aastat hiljem, E6: Otsus on lõplik*. Õigust on mõistetud tuhandeid aastaid - ka siin, Eestis. Meie praegune õigussüsteem on kirju muster, milles vilksatab ka väga iidseid põhimõtteid. Et siinsel pinnal valitses korraga mitu võimu, on kehtinud õiguski olnud erinev rikaste ülikute ja õigusteta talupoegade tarvis...
09:25 Pilvede all, E70*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
10:15 Elu veinimõisas, E12*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
11:05 Faktuaalne Kaamera, E6*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
11:30 Estraaditähestik, E18: Vello Orumets*. Sel päeval, kui Vello Orumets saabus oma järjekordsele kontserdile, seekord Keila kultuurimajja, et samas salvestada ka saade, oli tal seljataga 26 aasta pikkune lavaaeg. Estraadiaastatest ja elust üldse ta saates räägibki. Režissöör Maire Radsin, saatejuht Urmas Ott.
12:40 Klaver põõsas, E12*. Meelelahutuslik muusikasaade; stuudios olev žürii hindab nelja pala, millest üks on üllatuslaul; saatejuht Marko Reikop.
13:05 Saladused, E56*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
13:35 Reisihitt, E3: Getter Jaani*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
14:00 Rännud Kersnaga, E7: Kilimandžaaro*. Koos režissöör Andres Lepasare ja Kärt Anveltiga kuulus ETV võttegrupp nende 37 eestlase hulka, kes püstitasid uue maailmarekordi – - teadaolevalt pole kunagi nii palju ühe rahvuse esindajaid jõudnud korraga maailma kõrgeima vulkaani tippu.
14:50 11 000 aastat hiljem, E6: Otsus on lõplik*. Õigust on mõistetud tuhandeid aastaid - ka siin, Eestis. Meie praegune õigussüsteem on kirju muster, milles vilksatab ka väga iidseid põhimõtteid. Et siinsel pinnal valitses korraga mitu võimu, on kehtinud õiguski olnud erinev rikaste ülikute ja õigusteta talupoegade tarvis...
15:40 Tulge meiega!. Saates esinevad Viru varietee tantsijad ja lauljad.
16:10 Saladused, E57. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
16:40 Reisihitt, E4: Ott Lepland. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
17:05 Elu veinimõisas, E13. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
18:00 Talviku tund, E3: Külalised: Edgar Savisaar, Ivo Melder, Mihkel Päärde. Mati Talviku autorisaade.
19:10 Faktuaalne Kaamera, E7. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
19:35 Klaver põõsas, E13. Meelelahutuslik muusikasaade; stuudios olev žürii hindab nelja pala, millest üks on üllatuslaul; saatejuht Marko Reikop.
20:05 11 000 aastat hiljem, E7: Raha tegemine. Erinevad ajahetked ja olud on eestlastele andnud võimaluse rikkaks saada. Näiteks 19. sajandi lõpul õnnestus hakkajamatel jõukust koguda linakasvatusega ja siin-seal Mulgimaal kerkisid kaunid puuhäärberid, mis pidid olema võrreldavad sakslaste rajatud mõisahoonetega...
21:00 Pilvede all, E71. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
21:55 Estraaditähestik, E19: Valter Ojakäär. Portreesaade Valter Ojakääru elust ja tegevusest: muusikutee algusest Pärnus, õpingutest ning heliloomingust, muutustest estraadis ja levimuusikas. Saatejuht Urmas Ott, režissöör Maire Radsin.
23:05 Rännud Kersnaga, E10: Namiibia 1. Namiibiat avastades sõitsid Vahur Kersna ja režissöör Andres Lepasar kahe nädalaga maha 5000 km ja tõdesid, et lisaks maailmakuulsatele liivadüünidele on siin veel vapustav skeletirannik ja tontlikud mahajäetud teemantikaevandused.
23:40 Talviku tund, E3: Külalised: Edgar Savisaar, Ivo Melder, Mihkel Päärde*. Mati Talviku autorisaade.
00:50 Elmar TV. Raadiost Elmar tuttav Eesti muusika kullafond ja ka värsked kodumaised hitid hoiavad Eesti Kanalis öösiti tuju üleval. Nostalgitse või laula kaasa, kodumaiste muusikavideote paremik on eetris!

Neljapäev 23.05.2024

06:00 Eesti Vabariigi hümn. Eesti Vabariigi hümn.
06:02 Tulge meiega!*. Saates esinevad Viru varietee tantsijad ja lauljad.
06:30 Talviku tund, E3: Külalised: Edgar Savisaar, Ivo Melder, Mihkel Päärde*. Mati Talviku autorisaade.
07:35 Saladused, E57*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
08:05 Reisihitt, E4: Ott Lepland*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
08:30 11 000 aastat hiljem, E7: Raha tegemine*. Erinevad ajahetked ja olud on eestlastele andnud võimaluse rikkaks saada. Näiteks 19. sajandi lõpul õnnestus hakkajamatel jõukust koguda linakasvatusega ja siin-seal Mulgimaal kerkisid kaunid puuhäärberid, mis pidid olema võrreldavad sakslaste rajatud mõisahoonetega...
09:20 Pilvede all, E71*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
10:10 Elu veinimõisas, E13*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
11:00 Faktuaalne Kaamera, E7*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
11:25 Estraaditähestik, E19: Valter Ojakäär*. Portreesaade Valter Ojakääru elust ja tegevusest: muusikutee algusest Pärnus, õpingutest ning heliloomingust, muutustest estraadis ja levimuusikas. Saatejuht Urmas Ott, režissöör Maire Radsin.
12:35 Klaver põõsas, E13*. Meelelahutuslik muusikasaade; stuudios olev žürii hindab nelja pala, millest üks on üllatuslaul; saatejuht Marko Reikop.
13:00 Saladused, E57*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
13:25 Reisihitt, E4: Ott Lepland*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
13:55 Rännud Kersnaga, E10: Namiibia 1*. Namiibiat avastades sõitsid Vahur Kersna ja režissöör Andres Lepasar kahe nädalaga maha 5000 km ja tõdesid, et lisaks maailmakuulsatele liivadüünidele on siin veel vapustav skeletirannik ja tontlikud mahajäetud teemantikaevandused.
14:30 11 000 aastat hiljem, E7: Raha tegemine*. Erinevad ajahetked ja olud on eestlastele andnud võimaluse rikkaks saada. Näiteks 19. sajandi lõpul õnnestus hakkajamatel jõukust koguda linakasvatusega ja siin-seal Mulgimaal kerkisid kaunid puuhäärberid, mis pidid olema võrreldavad sakslaste rajatud mõisahoonetega...
15:20 Meeletu maailm. Saates kõlavad Valter Ojakääru kunagised algversioonis tuntuks lauldud palad uues seades ja teise põlvkonna lauljate esituses. Režissöör Peeter Brambat.
15:40 Saladused, E58. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
16:10 Reisihitt, E5: Jüri Homenja. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
16:35 Elu veinimõisas, E14. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
17:25 Talviku tund, E6: NATO ja Euroopa Liit. Külalised: Kaido Jaanson, Andrus Öövel, Veljo Ranniku. Mati Talviku autorisaade.
18:30 Faktuaalne Kaamera, E8. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
19:00 Klaver põõsas, E14. Meelelahutuslik muusikasaade; stuudios olev žürii hindab nelja pala, millest üks on üllatuslaul; saatejuht Marko Reikop.
19:30 11 000 aastat hiljem, E8: Väiksem võim. Veel enne, kui Eestisse jõudsid ristirüütlid, olid siin külakogukonnad ja kihelkonnad, mis moodustusid külade nõndaöelda kihlumisel. Tõenäoliselt oli kihelkondi muinasaegses Eestis 45. Pärast vallutusi jäi niisugune jaotus püsima, selleks ajaks oli kihelkonnakeskustesse juba kirikud rajatud...
20:25 Pilvede all, E72. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
21:20 Estraaditähestik, E20: Vally Ojavere. Portreesaade meie estraadi ühest tuntumast laulutekstide kirjutajast Vally Ojaverest, kes on 22 aasta jooksul kirjutanud umbes 600 teksti ja seda nii eesti kui ka vene keeles. Intervjueerib Urmas Ott.
22:25 Rännud Kersnaga, E26: Namiibia 2. Namiibiat avastades sõitsid Vahur Kersna ja režissöör Andres Lepasar kahe nädalaga maha 5000 km ja tõdesid, et lisaks maailmakuulsatele liivadüünidele on siin veel vapustav skeletirannik ja tontlikud mahajäetud teemantikaevandused.
23:10 Talviku tund, E6: NATO ja Euroopa Liit. Külalised: Kaido Jaanson, Andrus Öövel, Veljo Ranniku*. Mati Talviku autorisaade.
00:20 Elmar TV. Raadiost Elmar tuttav Eesti muusika kullafond ja ka värsked kodumaised hitid hoiavad Eesti Kanalis öösiti tuju üleval. Nostalgitse või laula kaasa, kodumaiste muusikavideote paremik on eetris!

Reede 24.05.2024

06:00 Eesti Vabariigi hümn. Eesti Vabariigi hümn.
06:02 Meeletu maailm*. Saates kõlavad Valter Ojakääru kunagised algversioonis tuntuks lauldud palad uues seades ja teise põlvkonna lauljate esituses. Režissöör Peeter Brambat.
06:25 Talviku tund, E6: NATO ja Euroopa Liit. Külalised: Kaido Jaanson, Andrus Öövel, Veljo Ranniku*. Mati Talviku autorisaade.
07:25 Saladused, E58*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
07:55 Reisihitt, E5: Jüri Homenja*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
08:20 11 000 aastat hiljem, E8: Väiksem võim*. Veel enne, kui Eestisse jõudsid ristirüütlid, olid siin külakogukonnad ja kihelkonnad, mis moodustusid külade nõndaöelda kihlumisel. Tõenäoliselt oli kihelkondi muinasaegses Eestis 45. Pärast vallutusi jäi niisugune jaotus püsima, selleks ajaks oli kihelkonnakeskustesse juba kirikud rajatud...
09:10 Pilvede all, E72*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
10:05 Elu veinimõisas, E14*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
10:50 Faktuaalne Kaamera, E8*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
11:15 Estraaditähestik, E20: Vally Ojavere*. Portreesaade meie estraadi ühest tuntumast laulutekstide kirjutajast Vally Ojaverest, kes on 22 aasta jooksul kirjutanud umbes 600 teksti ja seda nii eesti kui ka vene keeles. Intervjueerib Urmas Ott.
12:15 Klaver põõsas, E14*. Meelelahutuslik muusikasaade; stuudios olev žürii hindab nelja pala, millest üks on üllatuslaul; saatejuht Marko Reikop.
12:40 Saladused, E58*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
13:10 Reisihitt, E5: Jüri Homenja*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
13:35 Rännud Kersnaga, E26: Namiibia 2*. Namiibiat avastades sõitsid Vahur Kersna ja režissöör Andres Lepasar kahe nädalaga maha 5000 km ja tõdesid, et lisaks maailmakuulsatele liivadüünidele on siin veel vapustav skeletirannik ja tontlikud mahajäetud teemantikaevandused.
14:20 11 000 aastat hiljem, E8: Väiksem võim*. Veel enne, kui Eestisse jõudsid ristirüütlid, olid siin külakogukonnad ja kihelkonnad, mis moodustusid külade nõndaöelda kihlumisel. Tõenäoliselt oli kihelkondi muinasaegses Eestis 45. Pärast vallutusi jäi niisugune jaotus püsima, selleks ajaks oli kihelkonnakeskustesse juba kirikud rajatud...
15:10 Karavan liigub edasi. Humoorikas kontsertprogrammis esineb ansambel “Karavan” ja solist Karl Madis. Režissöör Sulev Nõmmik, operaator Anton Mutt.
15:30 Saladused, E59. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
15:55 Reisihitt, E6: Jaan Pehk. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
16:25 Elu veinimõisas, E15. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
17:10 Talviku tund, E4: Külalised: Ago Silde, Leo Võhandu, Abi Zeider. Mati Talviku autorisaade.
18:20 Faktuaalne Kaamera, E9. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
18:45 Klaver põõsas, E15: ERI 1/2. Koondprogrammis esinevad oma valitud lauludega avaliku elu tegelased Merle Aru, Hardo Aasmäe, Merle Ilus, Andres Raid, Linnar Priimägi, Jaanus Raidal, Mati Talvik ja Kirsti Timmer. Stuudios on kohal hinnangut andmas ka ainuke žüriiliige Linnar Priimägi.. Saatejuht on Marko Reikop, autor ja režissöör Leo Karpin.
19:30 11 000 aastat hiljem, E9: Tulge tagasi. Sõda pillutas tuhandeid eestlasi võõrsile. Kaheks suuremaks Eesti sõjapõgenike sihtkohaks said Saksamaa ja Rootsi. Alguses lootsid paljud, et lääneliitlased tulevad appi ja hoolitsevad Balti riikide tuleviku eest...
20:30 Pilvede all, E73. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
21:20 Estraaditähestik, E21: Arne Oit. Arne Oidi osa kerges muusikas on võimatu ülehinnata. Oit ja tema looming on just see mõõt, mille järgi saab hinnata seda, mis on olnud ning on meie kerges muusikas. Heliloojat meenutavad muusikud ja tütar ning sekka kõlavad tema laulud. Režissöör Maire Radsin.
22:15 Rännud Kersnaga, E9: Sansibar. Legendaarse Freddie Mercury sünnisaarel Zanzibaril uurib Vahur Kersna, miks keegi siin ei tea ega mäleta maailma popkultuuri ühte suurimat ikooni, kohtub Mercury lihase tädiga ja leiab üles ka geniaalse muusiku kõigi poolt unustatud sünnikodu.
22:45 Talviku tund, E4: Külalised: Ago Silde, Leo Võhandu, Abi Zeider*. Mati Talviku autorisaade.
23:50 Elu veinimõisas, E15*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
00:40 Elmar TV. Raadiost Elmar tuttav Eesti muusika kullafond ja ka värsked kodumaised hitid hoiavad Eesti Kanalis öösiti tuju üleval. Nostalgitse või laula kaasa, kodumaiste muusikavideote paremik on eetris!

Laupäev 25.05.2024

06:00 Eesti Vabariigi hümn. Eesti Vabariigi hümn.
06:02 Saladused, E55*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
06:25 Saladused, E56*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
06:55 Reisihitt, E2: Ines*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
07:20 Reisihitt, E3: Getter Jaani*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
07:50 Reisihitt, E4: Ott Lepland*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
08:15 Pilvede all, E69*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
09:05 Pilvede all, E70*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
09:55 Pilvede all, E71*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
10:50 Pilvede all, E72*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
11:40 Pilvede all, E73*. "Pilvede all" on draamasari kolmest õest. See on ühe põlvkonna lugu - see on Pireti, Mari ja Kertu lugu, kuid see võib olla ka Sinu lugu.
12:30 Estraaditähestik, E17: Uno Naissoo*. Saates meenutavad heliloojat tema kunagised kolleegid, kellega teda sidus aastatepikkune koostöö - Els Himma, Heljo Roomere, Uno Loop, Heldur Karmo, Kalju Terasmaa ja Tõnu Naissoo. Saatejuht Urmas Ott, režissöör Toomas Lasmann.
13:35 Estraaditähestik, E18: Vello Orumets*. Sel päeval, kui Vello Orumets saabus oma järjekordsele kontserdile, seekord Keila kultuurimajja, et samas salvestada ka saade, oli tal seljataga 26 aasta pikkune lavaaeg. Estraadiaastatest ja elust üldse ta saates räägibki. Režissöör Maire Radsin, saatejuht Urmas Ott.
14:40 Estraaditähestik, E19: Valter Ojakäär*. Portreesaade Valter Ojakääru elust ja tegevusest: muusikutee algusest Pärnus, õpingutest ning heliloomingust, muutustest estraadis ja levimuusikas. Saatejuht Urmas Ott, režissöör Maire Radsin.
15:45 Estraaditähestik, E20: Vally Ojavere*. Portreesaade meie estraadi ühest tuntumast laulutekstide kirjutajast Vally Ojaverest, kes on 22 aasta jooksul kirjutanud umbes 600 teksti ja seda nii eesti kui ka vene keeles. Intervjueerib Urmas Ott.
16:45 Estraaditähestik, E21: Arne Oit*. Arne Oidi osa kerges muusikas on võimatu ülehinnata. Oit ja tema looming on just see mõõt, mille järgi saab hinnata seda, mis on olnud ning on meie kerges muusikas. Heliloojat meenutavad muusikud ja tütar ning sekka kõlavad tema laulud. Režissöör Maire Radsin.
17:40 Dokumentaalfilm Saaremaa - Gotland. Sõsarsaared (Saaremaa - Gotland. Sõsarsaared, 1999). Dokfilm kahest Läänemere suuremast saarest: Saaremaast ja Gotlandist, nende lähedusest ja kaugusest. Filmis on antud terve galerii inimestest, kes on seotud ühe või teise saarega, nende maailmatunnetus ja seotus.
19:05 Rännud Kersnaga, E25: Tansaania 2*. Kui enamus turiste suundub Tansaaniasse safarile, siis Vahur Kersna koos režissöör Andres Lepasarega sukeldus džunglisse bušmanitega jahile, maitses märjukest salaviskivabrikus ja veetis päeva mitmenaisepidajast külanõia praksist jälgides.
20:05 Rännud Kersnaga, E7: Kilimandžaaro*. Koos režissöör Andres Lepasare ja Kärt Anveltiga kuulus ETV võttegrupp nende 37 eestlase hulka, kes püstitasid uue maailmarekordi – - teadaolevalt pole kunagi nii palju ühe rahvuse esindajaid jõudnud korraga maailma kõrgeima vulkaani tippu.
21:00 Rännud Kersnaga, E10: Namiibia 1*. Namiibiat avastades sõitsid Vahur Kersna ja režissöör Andres Lepasar kahe nädalaga maha 5000 km ja tõdesid, et lisaks maailmakuulsatele liivadüünidele on siin veel vapustav skeletirannik ja tontlikud mahajäetud teemantikaevandused.
21:35 Rännud Kersnaga, E26: Namiibia 2*. Namiibiat avastades sõitsid Vahur Kersna ja režissöör Andres Lepasar kahe nädalaga maha 5000 km ja tõdesid, et lisaks maailmakuulsatele liivadüünidele on siin veel vapustav skeletirannik ja tontlikud mahajäetud teemantikaevandused.
22:25 Rännud Kersnaga, E9: Sansibar*. Legendaarse Freddie Mercury sünnisaarel Zanzibaril uurib Vahur Kersna, miks keegi siin ei tea ega mäleta maailma popkultuuri ühte suurimat ikooni, kohtub Mercury lihase tädiga ja leiab üles ka geniaalse muusiku kõigi poolt unustatud sünnikodu.
22:50 11 000 aastat hiljem, E5: Nagu orkester*. Eesti parlament sai endale väärika parlamendihoone 1920. aastate algul, mis oli omal ajal moodne, ajastutäpne, suursugune ja õiges kohas. Ka täna rõhutab see maja, kui tähtis on enesest lugu pidada, hoides meeles rahva poolt antud mandaati...
23:50 11 000 aastat hiljem, E6: Otsus on lõplik*. Õigust on mõistetud tuhandeid aastaid - ka siin, Eestis. Meie praegune õigussüsteem on kirju muster, milles vilksatab ka väga iidseid põhimõtteid. Et siinsel pinnal valitses korraga mitu võimu, on kehtinud õiguski olnud erinev rikaste ülikute ja õigusteta talupoegade tarvis...
00:35 Elmar TV. Raadiost Elmar tuttav Eesti muusika kullafond ja ka värsked kodumaised hitid hoiavad Eesti Kanalis öösiti tuju üleval. Nostalgitse või laula kaasa, kodumaiste muusikavideote paremik on eetris!

Pühapäev 26.05.2024

06:00 Eesti Vabariigi hümn. Eesti Vabariigi hümn.
06:02 Dokumentaalfilm Saaremaa - Gotland. Sõsarsaared (Saaremaa - Gotland. Sõsarsaared, 1999)*. Dokfilm kahest Läänemere suuremast saarest: Saaremaast ja Gotlandist, nende lähedusest ja kaugusest. Filmis on antud terve galerii inimestest, kes on seotud ühe või teise saarega, nende maailmatunnetus ja seotus.
07:20 Saladused, E57*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
07:45 Saladused, E58*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
08:10 Saladused, E59*. Tuuli Roosma juhitud ülipopulaarne saade toob ekraanile tavaliste inimeste suured saladused, uskumatud suhtedraamad ja –skandaalid, erakorralised juhtumised ning müstilised lood.
08:40 Reisihitt, E5: Jüri Homenja*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
09:05 Reisihitt, E6: Jaan Pehk*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
09:30 Elu veinimõisas, E11*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
10:20 Elu veinimõisas, E12*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
11:10 Elu veinimõisas, E13*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
11:55 Elu veinimõisas, E14*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
12:45 Elu veinimõisas, E15*. Koos on plaanis laulda, koguda inspiratsiooni ja võtta mõisaelust kõik, mis võtta annab.
13:30 Faktuaalne Kaamera, E5*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
14:00 Faktuaalne Kaamera, E6*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
14:30 Faktuaalne Kaamera, E7*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
14:55 Faktuaalne Kaamera, E8*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
15:20 Faktuaalne Kaamera, E9*. Eesti säravaima parodisti Henrik Normanni sketšisaade haarab pihku nädala kõige olulisemad sündmused nii kodu- kui ka välismaal ning paljastab nendegi teemade tagamaad, mis on muus meedias salajaseks jäänud.
15:45 Talviku tund, E5: Külalised: Priit Saksing, Vahur Kraft, Arnold Green*. Mati Talviku autorisaade.
16:50 Talviku tund, E7: Külaline peaminister Mart Siimann*. Mati Talviku autorisaade.
18:00 Talviku tund, E3: Külalised: Edgar Savisaar, Ivo Melder, Mihkel Päärde*. Mati Talviku autorisaade.
19:10 Talviku tund, E6: NATO ja Euroopa Liit. Külalised: Kaido Jaanson, Andrus Öövel, Veljo Ranniku*. Mati Talviku autorisaade.
20:20 Talviku tund, E4: Külalised: Ago Silde, Leo Võhandu, Abi Zeider*. Mati Talviku autorisaade.
21:25 Estoonlane Arne Mikk. Enam kui pool sajandit on Arne Miku elu ja töö seotud Estonia teatriga. Tema pühendumus muusikakunstile ja karismaatiline isiksus on aidanud luua kontakte ooperimaalimas ka väljaspool Maarjamaad. 80. aastate alul sündis sõprus Soome tuntud muusikarežissööri Aarno Cronvalliga, kelle eestvõttel sai teoks film, mis jälgib Arne Miku tegemisi ühel talle ja teatrile nii olulisel aastal, kui Estonia maja saab 100 aastaseks. Heidame pilgu ka tahapoole, et mõista, mis on see jõud, mis on aidanud Arne Mikul kõik need pikad aastad vaimustuda ja luua. Režissöör Aarno Cronvall, operaator Meelis Kadastik, monteerija Kersten Kõrge, produtsent Ruth Alaküla. Tootjad ArCron Productions, Laara Productions, ERR.
22:40 Reisihitt, E2: Ines*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
23:10 Reisihitt, E3: Getter Jaani*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
23:40 Reisihitt, E4: Ott Lepland*. Meeleolukas ja humoorikas sari, mis ühendab muusika ja eksootilise reisikirja.
00:05 Elmar TV. Raadiost Elmar tuttav Eesti muusika kullafond ja ka värsked kodumaised hitid hoiavad Eesti Kanalis öösiti tuju üleval. Nostalgitse või laula kaasa, kodumaiste muusikavideote paremik on eetris!